- 1 hónapnál nem régebbi tulajdoni lap ( számunkra a munkához elégséges a nem hiteles (szemle) (amit a Takarnetről lehet letölteni.)
- Térképmásolat (albetéteknél nem mindig szükséges, tájékozódjon a szakembernél)
- Alaprajz szintenként (kézzel készített egyszerű vázlat is jó, a nyílászárók berajzolásával és a helyiség méretekkel) (önálló hrsz-al rendelkező “lakás” megnevezésű ingatlannál, ahol a lakás alapterülete a tulajdoni lapon szerepel, nem szükséges)
- Ha a tulajdoni lapon nincs feltüntetve az ingatlan címe, igazolás az önkormányzattól.
- Ha az ingatlan osztatlan közös, a használati megállapodás, vagy az ezt ábrázoló rajz.
- Ha nincs az épület feltüntetve a térképmásolaton, a használatbavételi engedély, vagy fennmaradási engedély, ha még nincs egyik sem, akkor jogerős építési engedély, vagy bármely dokumentum, mely igazolja az ingatlan státuszát.
- Társasházaknál az egyéb helyiségek használata értéknövelő tényező, így az adott helyiség használatát, vagy a teremgarázs használatát, beálló használatát igazoló dokumentum.
- Üzlet esetében (ha működik) működési engedély, telephely, üzem esetében (ha működik) telephelyengedély
- Minden olyan adat, dokumentum, ami segíti az értékelést, meggyorsítja a munkát (pl. meglévő energetikai tanúsítvány, bérleti szerződés, régebbi értékbecslés, vagy értékesítési információ). További dokumentumokra is szükség lehet, (pl. készültségi fok igazolása, településrendezési terv, stb)
- Időpontegyeztetés: lehetőleg világosban, a külső fotók miatt
A bejegyzés trackback címe:
https://vagyonertekeles.blog.hu/api/trackback/id/tr3113068480
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.